- se flere aktuelle bøker fra Tronsmo »
Romaner - 90 utvalgte titler
Om hverdagslivet, det skrivende livet, turnélivet. Med første bok i serien (Vardagar, 2018) gjorde...
Ciceros datter Tullia er den skjøre tråden i historien min. Jeg visste ingenting om henne på skol...
Livläkarens besök, som ble tildelt Augustprisen i 1999, foregår i Danmark på 1760-tallet og fort...
pris: 329.00
pris: 329.00
pris: 349.00
 
 
 

 
Bjørn Hansen, 77 år, en olding nærmest, bor alene i en ettroms leilighet på Grønland. Nyheter i...
Hvem ville Hedda Gabler vært i dag? Henrik Falk kommer hjem fra bryllupsreise med sin høygravid...
En ung gutt bor sammen med sine elleville foreldre, Louise og George, og en eksotisk fugl i en leili...
pris: 179.00
pris: 179.00
pris: 199.00
 
 
 

 
Handlingen i denne boken er lagt noen år tilbake i tid, til begynnelsen av 1990-tallet, men den sam...
Romanes hovedperson bor på institusjon og jobber som vaskehjelp ved byens dyrepark. Hun har et unde...
Forfatter, eventyrer, pioneer. Sanmao ble født i Kina i 1943 og vokste opp i Taiwan. Hun reiste run...
pris: 179.00
pris: 379.00
pris: 379.00
 
 
 

 
Dette bindet inneholder to av Ernauxs tidligere utgitte bøker. De handler om hennes egne foreldre o...
Annie Ernaux regnes som en av Frankrikes aller største forfattere – prisbelønt, bredt lest og h...
De äter ur din hand, baby er Elis Monteverde Burraus andre roman. Han sier det er Cindy Shermans s...
pris: 299.00
pris: 379.00
pris: 299.00
 
 
 

 

HALVMÖRDAREN

KRÖNIKA ÖVER ADALBERT HANZON, I NUTID OCH DÅTID, FÖRFATTAD AV HONOM SJÄLV
I sin sorg over kontaktløsheten i verden tar hun 4-bussen gjennom byen. I den finnes elskere som t...
"Selv om du tror det, spiller du ingen rolle i verden," sier faren til Adalbert Hanzon til sin sønn...
Annie Ernaux regnes som en av Frankrikes aller største forfattere – prisbelønt, bredt lest og h...
pris: 299.00
pris: 99.00
pris: 299.00
 
 
 

 
Dam er en novellesamling om ensomhetens gleder og fallgruver. Om besettelser og oppheng. Tallerkene...
Som unge jenter i et fattig nabolag i det svarte Midtvesten, delte Nel og Sula hverandres hemmelighe...
Lizzie Benson gled inn i jobben som bibliotekar uten noe tradisjonell utdanning, noe som ga henne et...
pris: 219.00
pris: 179.00
pris: 249.00
 
 
 

 
Yoona er resepsjonist på et hotell i Oslo. Hun går turer med sjefens hund, drikker vin på persona...
Fuglane (1957) er nok meisterverket til Tarjei Vesaas. Ingen annan romanperson er så omslutta av fo...
Is-slottet (1963) er ein roman som representerer Vesaas på høgda av den skapande krafta. Boka fort...
pris: 179.00
pris: 179.00
pris: 169.00
 
 
 

 

A FOR AGNES

FORTELLINGER
Kimen (1940) er ei krass skildring av den villskapen som brått kan bryte ut hos mennesket, men er ...
«Refrenger» består av en rekke essays som kretser om sanger og stemmer, lytting og litteratur, id...
«A for Agnes» skildrer ulike barns liv og hverdag. Novellene handler om barn som ikke blir sett, o...
pris: 179.00
pris: 199.00
pris: 179.00
 
 
 

 
Subutex-trilogien har vært en enorm suksess blant lesere og kritikere i Frankrike. Despentes tegner...
Jeg foreslår at vi våkner er et hovedverk i Beate Grimsruds forfatterskap. I romanen dirrer en nak...
Som 23-åring ble Annie Ernaux gravid. Året var 1963, og abort var forbudt. Å fortelle om gravidit...
pris: 179.00
pris: 399.00
pris: 299.00
 
 
 

 
Vernon Subutex og gjengen rundt ham holder stevner der de danser i naturlig rus framkalt av Vernons ...
Andre bind i kritikerrost og reflektert trilogi som utforsker personlig erfaring og behovet for å f...
Dette er en roman om to familier som møter sorgen, og om hvordan de lever seg gjennom den. De er ku...
pris: 179.00
pris: 179.00
pris: 189.00
 
 
 

 
Den jødiske gettoen i Odessa på begynnelsen av 1900-tallet er rammen for Isaac Babels fantastiske ...
Det er sommeren 1980. Den aldrende Marguerite Duras befinner seg i Trouville sammen med den unge Yan...
En kvinne på et fly lytter til den fremmede i setet ved siden av henne. Han forteller henne sin liv...
pris: 169.00
pris: 129.00 149.00
pris: 179.00
 
 
 

 

WOLF HALL

THOMAS CROMWELL TRILOGY 1
En ung forfatter reiser til Aten for å holde et skrivekurs. Underveis møter hun mennesker som åpn...
Hilary Mantels mesterverk Wolf Hall er en av de største sensasjonene i den engelske litteraturen de...
Jente møter gutt. Verdens eldste historie. Men hva skjer når en gammel historie møter et helt nyt...
pris: 179.00
pris: 189.00
pris: 169.00
 
 
 

 
Azzy Williams er klar. Klar til å røyke, poppe piller, drikke vin og klar til å slåss. Men mest ...
After being initiated into a coven of island witches, Neva begins to fulfill her fate in a Tenderloi...
From James McBride, author of the National Book Award-winning The Good Lord Bird and the bestselling...
pris: 249.00
pris: 399.00
pris: 199.00
 
 
 

 
Willis Wu doesn't perceive himself as a protagonist even in his own life: He's merely Generic Asian ...
From the critically acclaimed author of Rainbirds comes a novel of tragedy anddark histories set in ...
The humorous yet poignant novel of West Indian migrant life in London that adds an iconic voice to t...
pris: 299.00
pris: 179.00
pris: 199.00
 
 
 

 
"Recreates the experience of living in Thailand's aqueous climate so viscerally that you can feel th...
"An incisive and necessary" (Roxane Gay) debut for fans of Get Out and Paul Beatty's The Sellout, ab...
Elio tilbringer sommeren sammen med foreldrene i et gammelt hus på den italienske rivieraen. Der sl...
pris: 189.00
pris: 189.00
pris: 179.00
 
 
 

 
Tea og moren flytter fra byen til bygda for å starte på nytt. Tea prøver å finne seg til rette i...
Isabella Hammads utrolige debutroman utforsker en avgjørende periode i palestinsk historie gjennom ...
Når Bill Mor forelsker seg i Rain Carter, oppdager han en ny måte å være på og en ny glede i ve...
pris: 179.00
pris: 439.00
pris: 169.00
 
 
 

 

PENGE PÅ LOMMEN

SCANDINAVIAN STAR. DEL 1
Fallet kom ut for første gang i 1956, like før Camus mottok Nobelprisen i litteratur, og er ved si...
Første del af syv i romanføljetonen om mordbranden på Scandinavian Star. Penge på lommen er ...
Året er 1293. Den unge guten Arnar Vilhjalmson ror i si første kvalrossjakt. Etter jakta står der...
pris: 149.00 299.00
pris: 299.00
pris: 399.00
 
 
 

 
Året er 1293. Den unge guten Arnar Vilhjalmson ror i si første kvalrossjakt. Etter jakta står der...
Boka handler om det nære vennskapet mellom hovedpersonen, som er en ung student, og hans Sensei. De...
Velkommen til Administrasjonen: Peretz bruker dagene sine på å navigere byråkratiet til administr...
pris: 179.00
pris: 169.00
pris: 169.00
 
 
 

 
Matias Faldbakkens femte roman er en bygdefortelling helt utenom det vanlige. På Råset, tre timer ...
Fortellingen om Genji er et klassisk verk i japansk litteratur som blir tilskrevet den japanske...
Bent er den eksplosive historien om den beryktede detektiven Harold 'Tanky' Challenor. Under andre ...
pris: 179.00
pris: 299.00
pris: 169.00
 
 
 

 

LEGIONÄRERNA

EN ROMAN OM BALTUTLÄMNINGEN
Forlagets omtale: In the west African village of Lai, red-haired Gbessa is cursed at birth and ex...
I 2018 var det 50 år siden Per Olov Enquists roman Legionærene introduserte begrepet dokumentarrom...
Tre unge mennesker, på grensen til voksen alder, er i ferd med å ta de mest betydningsfulle avgj...
pris: 169.00
pris: 369.00
pris: 169.00
 
 
 

 

GRAVITY´S RAINBOW

(PENGUIN CLASSICS DELUXE)
Tanizakis krønike om søstrene Makioka er et av Japans fremste bidrag til verdenslitteraturen, en k...
They look harmless enough: you could even call them cute. A cuddly panda, a brightly-coloured dragon...
Pynchons beste, mener mange. En sinnsyk beretning det nesten er umulig å oppsummere. Fire hundre pe...
pris: 189.00
pris: 229.00
pris: 249.00
 
 
 

 
Dette er historien om en manns bedrag, en families delaktighet, og to tenåringsjenter fanget oppi d...
Da de gikk på kostskole, var Lillian og Madison venner av den uadskillelige sorten, men i kjølvan...
Fra skaperen og forfatteren av HBO-serien True Detective kommer en mørk og spennende litterær krim...
pris: 229.00
pris: 189.00
pris: 169.00
 
 
 

 

NIGHTS OF THE CREAKING BED

AN INTRUGUING INSIGHT INTO THE LOTTERY OF LIFE AND LUST IN LAGOS
Nights of the Creaking Bed ersatt til Lagos, Nigeria. Her blir en jente avvist av kjærligheten for...
Perdita Lee og hennes mor Harriet ser ved første øyekast ut som enhver skolepike og hardtarbeidend...
En fransk noir, på høyde med de aller beste amerikanske i sjangeren. Unge Franck slipper ut av fen...
pris: 149.00
pris: 169.00
pris: 379.00
 
 
 

 
Helsinki, 2016. To kvinner møtes på en parkbenk. De blir sittende i taushet og betrakte en familie...
Tvillingsøstrene Bibike og Ariyike lever et relativt behagelig liv i Lagos,1996. Men når moren der...
Vi skal tilbake til Finnskogen. Robert Langberget fra Svullrya har fått diagnosen kreft. Dessuten s...
pris: 379.00
pris: 279.00
pris: 379.00
 
 
 

 
Beviset er en roman om atskillelse, følger av krig og å leve i et samfunn der løgnen blir satt i ...
Tambudzai slutter i jobben som har stagnert henne, men hvert forsøk på å gjøre livet sitt bedre...
En brakroman om lyst, forakt, morskap, ensomhet, kunst, smerte, feimisme, sinne, misunnelse og skyl...
pris: 339.00
pris: 249.00
pris: 249.00
 
 
 

 

DET ANDRE NAMNET (HFT)

SEPTOLOGIEN I - II
Kunstmålaren Asle bur åleine på Dylgja nord for Bjørgvin. Han har stort sett berre kontakt med g...
En middelaldrende, navnløs kvinne besøker en rekke hotellrom. De er i Avignon, Praha, Oslo, Auckla...
Endelig er kultklassikeren tilbake i trykk! 4. juli i the Bronx: Tusenvis av gutter samles fra he...
pris: 199.00
pris: 229.00
pris: 149.00
 
 
 

 
Et virus herjer i dyreverden. Dyrekjøtt er blitt giftig og uspiselig. Regjeringer innfører "the T...
Litteraturprofessor Nina Wisløff er i ei brytingstid. Arbeidet hennar kjennest mindre og mindre rel...
Winona er en ung og foreldreløs. Hun blir adoptert av de tidligere soldatene Thomas McNulty og Joh...
pris: 229.00
pris: 179.00
pris: 229.00
 
 
 

 
En tidligere rockestjerne forsvinner i heiene på Cumberland. Når kona finner ham, oppdager hun at ...
Høsten 1965, etter den uventede suksessen av hans første bokutgivelser, kjøpte den tjekkiske forf...
Sliter du med å fokusere i en verden av falske nyheter, fengende slagord og uopphørlige politisk...
pris: 249.00
pris: 199.00
pris: 169.00
 
 
 

 
Down and Out in Paris and London er George Orwells livlige memoar fra sin tid blant de fattigste av...
E lever et ensomt og anonymt liv viet til bedriften Dansk standard, som standardiserer størrelsen p...
En familie i New York pakker bilen og drar ut på langtur. De reiser sørover på leting etter Apach...
pris: 169.00
pris: 399.00
pris: 399.00
 
 
 

 
Jake er flink, lat og holder det såvidt gående i London. Jake elsker Anna. Anna er en unnvikende ...
Harry Maiden går tur med Ada Robinsons hund mens hans egen kone drikker seg inn i en glemselståke ...
pris: 169.00
pris: 229.00
 
 
 

 
HANDLEKURV

Handlekurven er tom

Legg produktene du ønsker i handlekurven og gå til kassen for å betale.

Du kan også lagre handlelister til senere bruk - eller dele dine lister med andre.

Les våre betingelser.

Vi godtar

Eller vi kan sende faktura.